неділя, 3 травня 2015 р.

Про довгоногих і довгоруких мам на роботі й на кухні

Щоб ви не думали, у Христі теж є смартфон. Я не якась там відстала критикеса, я теж знаю, що таке андроїд. Тому сьогоднішнє поповнення читацьких нотаток – про дві класнючі інтерактивні книжки від Glowberry Books. Про це видавництво я ще тут не писала, бо книжки в них дорогі, і якось я їх не мала особливої нагоди почитати. А це нагода трапилася, і Христя приємно здивована – і картинки хароші, і текст не підвів (ви ж знаєте, я в цьому плані занудна, он навіть помилки рахую посторінково, еге ж).

Розкажу про «Мама поспішає додому» (2011) Світлани Дорошевої та Ольги Дегтярьової і «Книжку-з’їжку» (2013) Каті Галицької і тієї ж Ольги Дегтярьової. Відразу скажу: ілюстрації дуже сучасні, приємно відрізняються від «традиційних», які досі ще переважають у книжках українських видавництв. Разом із тим, вони не аж такі кардинальні, як в «Аґрафки», просто милі, яскраві й дотепні. Є простір для фантазії.Щодо текстів: до «Мама поспішає додому» в мене взагалі претензій немає. Я чогось завжди дивуюся, коли короткі тексти до книжок-картинок автори примудряються не зіпсувати. Тут усе з гумором, динамічно, легко й логічно розвивається. Історія, як зрозуміло з назви, про маму, яка працює, а в той час її дитина з нянею, чекає на повернення мами з роботи. Мами, які працюють, ясна річ, нерідко затримуються на роботі, і ось про це й ідеться у книжці. Мама розповідає синові карколомну історію на тему, чому вона запізнилася. Спочатку, значить, заклинило в офісі двері. Усі полягали спати на робочих місцях, а мама поспішає додому, до сина. Тут вам і драма, й інтрига – чи встигне? Чи добереться? Чи дочекається малий? Далі йдуть абсолютно неймовірні пригоди, і це, мушу визнати, цікаво читати: мама добирається і пожежною машиною, і драконом (!), і своїми довжелезними ногами (тут художниці великий різпект за втілені на малюнку ноги – відразу видно динаміку J), і вже темніє, і ніч – коротше, напруга не зменшується аж до самого фіналу. Шкода, що накладу вже немає, зате є інтерактивна версія книжки, для андроїда – безплатна. Качайте, це дуже прикольна забавка!Із «Книжкою-з’їжкою» загалом також усе чудово, особливо мені подобається назва (у російській версії звучить не так смачно – «Про съедобное и тому подобное»). Книжка для таких дівчаток, як я , які любили в дитинстві зависати над книжками про бутерброди й організацію домашніх бенкетів. Тільки тут – варіація для наймолодших. Головна героїня, щоб ви знали, влаштовує бенкети для іграшок (у мене була радянська версія сексистської книжки «Все для дівчаток», де гостями вже були живі люди, однокласники). «Книжка-з’їжка» знайомить читачів із найпростішими речима і правилами на кухні, дає кілька нескладних рецептів (бутерброд, каша, яєчня і вершина всього – торт!), усе пояснює мама, усе поїдає тато. Ось хіба до цих моментів можна причепитися, бо вони нав’язують всю ту саму знайому модель поведінки: мама готує їсти, тато це все їсть. Тому, якщо ви плануєте, що у вас усе буде не так або вже є не так, то окремі речі треба пояснювати, залучаючи до процесу приготування їжі татка. Інтерактивні моменти є в самій друкованій книжці, в ілюстраціях, ну й, само собою, в електронному варіанті. Можна поскладати овочі в каструлю для супу, вмикати кран і мити посуд тощо.


Книжки доступні у двох мовах – українською та російською, інтерактивні версії включають ще й англійську, музичний супровід, начитку тексту.

Світлана Дорошева, Ольга Дегтярьова. Мама поспішає додому. – К.: Glowberry Books, 2011. (Інтерактивна версія)

Катя Галицька, Ольга Черепанова, Ольга Дегтярьова. Книжка-з’їжка. – К.: Glowberry Books, 2013. (Інтерактивна версія)

Немає коментарів:

Дописати коментар